Robot Yazılımlarında ve Robot Tasarımında Rekabet Gücünün Artırılması

Robot Yazılımlarında ve Robot Tasarımında Rekabet Gücünün Artırılması

Belirtildiği gibi, robotik uygulamalar otomotiv endüstrisinden kaynaklanmıştır. General Motors, yaklaşık 40-50.000 robot ile yeni yaklaşımlar kullanmaya ve geliştirmeye devam ediyor. Robotlara daha fazla zeka getirme yeteneği artık önemli yeni stratejik seçenekler sunuyor. Otomobil fiyatları son iki-üç yılda gerçekten düştü, bu yüzden üreticilerin kar üretmeye devam etmesinin tek yolu yapısal ve üretim maliyetlerini azaltmatır.

Bitkiler yeni otomobil modellerine dönüştürüldüğünde, genellikle yüz milyonlarca dolar tesise konmaktadır. Robotik üretim teknolojisinin odağı, esnekliği artırarak sermaye yatırımını en aza indirmektir. Önceden özel ekipmanla otomatikleştirilen operasyonlar için yeni robot uygulamaları bulunmaktadır. Robot esnekliği, aynı otomatik işlemlerin ucuz ekipmanlarla ve önemli maliyet avantajlarıyla daha tutarlı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar.

Robotik Yardım

Önemli bir robotik büyüme alanı Akıllı Yardım Cihazlarıdır (IAD).Operatörler, bir robotu kendi uzuvlarının daha fazla erişim ve güç ile biyonik bir uzantısı gibi manipüle ederler. Bu robot teknolojisi insanlar veya robotlar için değil, insan ortaklarına güç yardımı, hareket kılavuzu, hat izleme ve süreç otomasyonu da dahil olmak üzere çok çeşitli şekillerde yardımcı olan yeni bir ergonomik destek ürünleri sınıfıdır.IAD’in robot teknolojisi kullanmasının amacı üretim insanlarına parça ve yük taşımalarında yardımcı olmaktır.
Çünkü robotlar daha az maliyetli, daha ağır işleri yapabilen, daha iyi ve daha hızlı işçilerdir. Bir insan-makine arayüzü kullanarak, operatör ve IAD kaldırma, yönlendirme ve konumlandırma hareketlerini optimize etmek için birlikte çalışır. Sensörler, bilgisayar gücü ve kontrol algoritmaları operatörün el hareketlerini süper insan kaldırma gücüne çevirir.